Tðehhimaal Ostravas algasid kesknädalal U-17 vanuseklassi MM-võistlused. Eesti noorsportlastest oli esimesena võistlemas kuulitõukaja Mart Meos. Valikvõistluse B-grupis oli meie mees 10., üldjärjestuses andis teisel katsel saavutatud 18.07 Meosele 39 osaleja seas 21. koha. Lõppvõistlusele pääses viimasena 18.85-ga. Kõige kaugemale tõukas viiekilost kuuli sakslane David Storl - 20.44. Tema oli ka ainus, kes 20 meetrist jagu sai.

Poiste kaheksavõistluses lööb kaasa Hendrik Lepik. Esimesel alal 100 m jooksus oli Lepik oma jooksus viimane, kuid 11,93 on noormehe isiklik rekord. Kiireim oli hispaanlane Eusebio Caceres 10,73-ga. Kaugust hüppas Lepik 6.56 (13. tulemus) ning kahe ala järel on eestlane 1376 punktiga 21 jätkaja seas 20. kohal. Ka kaugushüppe võitis 7.57-ga Caceres ning juhib võistlust 1874 punktiga.

100 m jooksus tegi üheksandas eeljooksus kaasa Richard Pulst. 1,3 m/s puhunud vastutuules jäi tallinlase tulemus 11,03 tema isiklikust rekordist (10,79) kaugele ning oma jooksus tuli tal leppida neljanda kohaga. Kokkuvõttes jäi Pulst jagama 36.- 38. kohta. Viimasena pääses teise ringi veel 10,92-ga.

Noormeeste odaviskes sai Ranno Koorep valikvõistluse A-grupis 18 viskaja seas kirja seitsmenda tulemuse 66.95. Koorepi isiklik rekord 700-grammise odaga on tänavu visatud 67.62. Üle valiknormi (70.00) viskasid vaid venelane Kirill Kadukov (75.00) ja sakslane David Golling (70.49). Kell 18.05 alustavas B-grupis võistleb veel 18 odaviskajat.

Õhtupoolikul on eestlastest valikvõistlustel ametis veel kolmikhüppaja Liane Pintsaar.