22.-23. mail Rakveres toimunud Eesti-Läti-Leedu maavõistlustel mitmevõistluses õnnestus Eesti sportlastel lõunanaabreid võistkondlikult edestada nii neidude, noormeeste kui ka koondarvestuses.

Neidude U-18 arvestuses tuli võitjaks Ebe Reier 5181 punktiga. Tema järel saavutas teise koha Türi Majandusgümnaasiumi neiu Grit Ðadeiko, kes suutis kahe päevaga seitsmevõistluses koguda 5038 punkti. Treener Leonhard Soomi sõnul on see ühtlasi ka uus Järvamaa noorterekord selles vanuseklassis.

Ðadeiko jooksis 100 meetrit tõkkeid ajaga 14,15, hüppas kõrgust 1.58, tõuka kuuli 10.35, jooksis 200 meetrit ajaga 26,22. Tema kaugushüppe tulemuseks mõõdeti 5.79, odaviskes 35.62 ja viimase alana läbis ta 800 meetrit ajaga 2.31,87.

Soomi sõnade kohaselt alistas Ðadeiko selle tulemusega maailmameistrivõistluste normatiivi ning tal on võimalus sõita Marokosse, kus juulikuus toimuvad noorte (U-18) tänavused maailmameistrivõistlused. "Ei mäletagi, et keegi Türi noorsportlastest oleks nii kõrgetasemelistele võistlustele varem jõudnud," lisas Soom