Image

17. juulil 1919 (Avanduse vald Lääne-Virumaa) - 30. november 2003 (Paide linn Järvamaa)

Meie hulgast on lahkunud 85. eluaastal väsimatu Järvamaa pikaajaline spordi- ja kirjamees Viktor Kapp.

Tema kokkupuude spordiga sai alguse 1937. aastal Tapa Gümnaasiumis õppides. Kehalise kasvatuse õpetaja Arnold Niitme õhutusel mängis ta korvpalli ja kabet, kuid armastus spordikuninganna kergejõustiku vastu jäi elu lõpuni.

Enda parimaks tulemuseks pidas Viktor ise kettaheite tulemust 37.22, mis oli selle aja kohta väga hea tulemus. Ülikoolis metsandust õppides ja hiljem tööle asudes Viktor saavutussporti ei pürginud. Kuid kirjasulg liikus paberil hästi ja tema kirjatükid nii Spordilehes, Paide rajooni kui praeguse Järvamaa häälekandjates hakkasid ilmuma peale sõda ja olid alati oodatud.

Tema poolt 1964. aastal toimetatud "Paide Spordialmanahh" on hindamatu Järvamaa spordiajaloo teos, millele kahjuks teised pole suutnud jätku teha. Ainulaadseks tuleb pidada tema koostatud Järvamaa kergejõustiku edetabeleid aastatest 1934-1997. Tema kogus on peale sõjaaegsed Spordilehe ja Kehakultuuri väljaanded, suur on ka tema spordiraamatute kogu. Kogu sellest tulenevalt on Internetis olemas käesolev kodulehekülg, mis on info poolest unikaalne kogu Eestis.

Viktor oli vabariikliku kategooria kergejõustiku kohtunik ja ilma tema võistluste organiseerimise või osaluseta, eriti informaatorina, olid kergejõustiku võistlused mõeldamatud. Tema huvi spordi vastu oli jätkuv. Alles enne tema haiglasse minekut korrastamise Järvamaa kõigi aegade kergejõustiku edetabeleid. Pidasime aru eestlaste võimalustest võistlemisel Ateena olümpiamängudel ja teistel tippvõistlustel.

Olin toomas Viktorile uut kergejõustiku teatmeteost, kui sain kurva teate - tema süda oli lõpetanud oma töö. Läinud on mitte ainult inimene, vaid midagi olulist, mille puudumisest mõistame alles mõne aja pärast. On väga hea meel, et lõpuks tema tegevust tunnustati Järvamaa elutöö spordipreemiaga. Kuid Viktori elu jooksul kogutu ja mõeldu saab jätkuma. Me kasutame tema suurt teatme- ja spordiraamatute kogu selleks, et Järvamaa spordiajalugu saab jäädvustada kirjasõnasse. Nüüd võib rahutu spordihing puhata.

Spordirahva nimel Leonhard Soom.

Viimased artiklid

Scroll to top