Alanud on registreerimine 77. suurjooksule ümber Viljandi järve ja eile kella 15-ks oli internetis end kirja pannud juba 284 jooksusõpra.

Eesti kõige vanema traditsiooniga spordiürituse start antakse esmaspäeval, 1. mail kell 12 Viljandi linnastaadioni kõrvalt.

«Möödunud aastal ületas suurjooks 1500 osaleja piiri ning tänavu oleme valmis vastu võtma sama palju jooksjaid,» kinnitas üks korraldajaid Ilmar Kütt.

Möödunud aastal läbis raja 1441 inimest. Võitis Peterburi sportlane Aleksei Sokolov.

«Mullune võit viidi Venemaale ning tänavu on eestlastest jooksjad kindlasti valmis seda jälle endale saama,» oletas Kütt. «Pärast iga võistlust jäädvustatakse võitja nimi kivisse ja eesti jooksumeestel tuleks tõsiselt ka kiviraiujate peale mõelda, et nood ei peaks sinna liiga keerulisi nimesid tahuma.»

1928. aastal esimest korda korraldatud jooks kuulub Eesti järvejooksude sarja ning on nimetatud selle esimeseks osavõistluseks. Seda korraldab Viljandimaa Spordiliit.

Ümber järve joostakse vabalt valitud rajal, millel on kaks kontrollpunkti järve otstes. Raja pikkus on ligikaudu 12,5 kilomeetrit.

Nagu eelmisel aastal, on tänavugi kavas kepikõnd ümber järve. «Olen kindel, et kepikõndijaid tuleb seekord juba paar korda rohkem,» ütles Kütt.

Kõige mugavam on ennast jooksule registreerida internetis aadressil www.viljandimaa.ee/jarvejooks.

16. aprillini on osavõtutasu madalam. Internetis saab end registreerida 27. aprillil kella 24-ni ja stardipaigas staadioni kõrval võistluspäeval, 1. mail kella 9—11.

27. aprilli kella 16-ni saab oma osavõtusoovist teada anda Viljandimaa Spordiliidus Vaksali tänav 4 Viljandis või selle telefonil 435 1576 ning samas majas asuvas Viljandi Spordikoolis või selle telefonil 433 3533.

Eesti järvejooksude sarja saab registreeruda osaühingu Stamina koduleheküljel www.stamina.ee.

Osavõtumaks palutakse tasuda ühele kahest Viljandimaa Spordiliidu kontost, kas 10302007126002 Eesti Ühispangas või 1120054472 Hansapangas. Selgitusse tuleb kirjutada jooksja ees- ja perekonnanimi ning sünniaasta.

Osaleda võivad kõik 1993. aastal ja varem sündinud jooksuhuvilised, kes on distantsi läbimiseks piisavalt treenitud. Erandkorras lubatakse rajale nooremaid osavõtjaid, kui nad registreeruvad koos lapsevanemaga ja jooksevad tema vastutusel.

Sakala

Karksi-Nuia kettaheitja Margus Hunt naasis eile oma esimesest keskmäestikulaagrist ja täna sõlmis ta toetuslepingu lennufirmaga Estonian Air.

Viljandimaa mees treenis kolm nädalat Lõuna-Aafrika Vabariigis koos mitmekordse odaviske maailmameistri ja olümpiavõitja Jan Þeleznýga.

Noore kettaheitja sõnul sujusid treeningud Lõuna-Aafrikas plaanipäraselt: tänu ilusale ilmale sai kaks korda päevas teha nii jõu- kui heitetrenni.

«Laagri lõpul kehalistel katsetel sooritatud tippmargid näitasid, et mu füüsiline vorm on tunduvalt paranenud. Samuti olen heitetehnikaga päris rahul,» ütles Hunt.

Treener Rein Ahuni sõnul on tema hoolealuse füüsiliste võimete areng viimastel kuudel üllatav olnud.

«Isiklikud tulemused kangisaalis on hüppeliselt paranenud ja näiteks kuulijännis on ta näidanud maailmaklassi treeningtulemusi,» rääkis Ahun. «Et heitmiseks on talvel vähe võimalusi olnud, hakkame nüüd sellega tõsiselt tegelema.»

Täna allkirjastas Margus Hunt toetuslepingu lennufirmaga Estonian Air. Estonian Airi asepresidendi Mart Relve sõnul toetas lennukompanii Margus Hunti lennupiletitega ka mullu.

«Tänavu suurendasime toetust poole võrra,» sõnas Relve.

Margus Hundi tänavune eesmärk on võita 1,75-kilogrammise kettaga juunioride maailmameistrivõistluste medal. Samuti plaanib ta osaleda juunioride ja täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel, kodustel BIG-i kuldliiga etappidel ja heitjate seeriavõistlustel. Võimaluse korral mahuvad Euroopa juunioride kettaheitemeistri tänavusse võistlusgraafikusse Gustav Sule mälestusvõistlus ja Tallinna rahvusvaheline õhtumiiting.

Hundi järgmise aasta peamine siht on võita kettaheites Euroopa noorsoo meistrivõistluste medal.

«Eesmärk on heita järgmisel aastal kahekilose kettaga stabiilselt üle 60 meetri ja ma loodan, et kahe aasta pärast saab mulle Pekingi olümpiamängudel pöialt hoida,» tutvustas Margus Hunt oma tulevikuplaane eile antud pressikonverentsil.

Sakala

Viimased artiklid

Scroll to top