SEB Tallinna Maratoni raames toimub 10. septembril pikamaajooksu konverents, kus esineb „The MarathonMan’i“ nime kandev belglane Stefaan Engels, kes läbis 2010 aastal 365 maratoni.

Tõelise spordifanaatikuna ei pea Engels 2010 aastat, mil ta jooksis iga päev 42,195 kilomeetrit, üldse mitte piinavaks. See olevat nagu üks tavaline töö. „Kui teised lähevad pärast nädalavahetust esmaspäeva hommikul tööle, siis mina lähen jooksma. Loomulikult ei ole mul iga päev jooksmiseks ideaalne tuju, aga pärast distantsi läbimist, värskendavat dušši ja füsioterapeudi juures käimist on lõpuks hea olla,“ kommenteeris Engels.

Pikamaajooksu konverentsil räägib Engels peaasjalikult enda kogemustest maratoni jooksjana ja oma raamatust, mis ilmub sel sügisel ka ingliskeelsena.

Lisaks astuvad konverentsil ülesse Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige ja harrastus maratoonar Mart Einasto, kes käsitleb maratoni jooksmise motivatsiooni ja tervislikkuse teemat. Pikamaajooksu harrastajate treener ja maratoonar Margus Pirksaar räägib sellest, mida peab teadma harrastaja, kes valmistub maratoniks. Triatleet Ain-Alar Juhanson jagab nõuandeid toitumise ja joomise maratoni eel, ajal ja järel.

Pikamaajooksu konverentsile saab registreerida kuni 9. septembrini. Osalustasu on 20 EUR, SEB Tallinna Maratonile või Sügisjooksule registreerunutele 15 EUR.

11. septembril on Tallinnas tulemas läbi aegade Eesti suurim rahvaspordiüritus. Tänase seisuga on SEB Tallinna Maratoni kõikidele distantsidele registreerunud juba üle 12 000 osaleja  ja registreerimine jätkub. Maratonidistantsile on end kirja pannud rekordiliselt üle 1200 inimese.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Sihtasutus Tallinn 2011 toel on Tallinnas toimuv Baltimaade suurim rahvaspordiüritus pälvinud laialdast huvi ka mujal maailmas. SEB Tallinna Maratonile ja SEB Tallinna Sügisjooksule on hetkeseisuga tulemas osalejaid tervelt 31 riigist. Esindatud on sellised tuntud jooksumaad nagu Keenia, Etioopia, Hispaania, USA ja Portugal. Arvukalt on osavõtjaid tulemas naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt.

Teisipäeval, 1. juunil Tartu Ülikooli staadionil toimunud BIGBANK Kuldliiga teist etappi segas tugev vihmasadu, mistõttu jäid sportlaste sooritused tagasihoidlikuks.

Meeste kuulitõukes kindlustas tulemusega 20.02 võidu Läti kuulitõukaja Maris Urtans Taavi Peetre (19.44) ees. Kettaheite võitis ainukesena üle 60 meetri heitnud Märt Israel (60.45), Aleksander Tammert oli teine tulemusega 58.92. 100 meetri jooksu võitis Bahreini sprinter Rodney Green ajaga 10,63. Richard Pulst oli teine (10,88) ning Rasmus Rooks kolmas (10,98).

Tartu etapi raames toimunud 46. Gustav Sule mälestusvõistluse traditsioonilise peaala, meeste odaviske, võitis lätlane Ainars Kovals tulemusega 75.75, teine oli Eriks Rags (74.74) ning kolmas Tanel Laanmäe (69.91). 2005. aasta Helsingi maailmameister Andrus Värnik oli neljas (69.04).

Naiste kõrgushüppes hiljuti Eesti välisrekordit uuendanud Anna Iljuðtðenko piirdus tulemusega 1.86. 1,6 meetrise vastutuulega joostud 100 meetrit võitsid lätlannad Sandra Kruma (12,01) ja Jekaterina Cekele (12,07), kolmas oli Alexandra Sorokina (12,20) Venemaalt.

BIGBANK Kuldliiga III etapp toimub 25. juunil Raplamaal, Kohilas.

Tulemused ja informatsioon: www.bigbankkuldliiga.ee ja www.facebook.com/bigbankkuldliiga.

Kergejoustik.ee

Täna toimunud SEB Kõrvemaa Kevadjooksu võitis Pavel Loskutov Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, naiste kiireim oli Sigrid Valdre EPC Finance OÜ-st. Kõrvemaal nautis täna liikumisrõõmu rekordiliselt palju spordisõpru.
 
Täna Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses meeleolukalt möödunud sportlik päev algas Haribo lastejooksudega, kus osales üle 200 tubli lapse, kes kõik said osalemise eest toredad auhinnad ja vahva diplomi. Jooksu järgselt said soovijad osaleda RMK looduskoolis.
Kell 12 startinud põhijooksu, 16 km distantsile registreerus ligi seitsesada erinevas vanuses jooksusõpra. Kindla võidu võttis Pavel Loskutov, edestades Vjatsheslav Koshelevi 1 minuti ja 18 sekundiga. Kolmanda koha võitis Tõnis Juulik. Naiste seas tuli SEB Kõrvemaa Kevadjooksu võitjaks Sigrid Valdre, teisena lõpetas täna Julia Bulina ja kolmandana Helen Schmidt. Lisaks põhidistantsile jooksis üle viiesaja harrastaja ka 6 km pikkusel rajal. Kõikide jooksudistantside peale kokku nautis täna Kõrvemaal liikumisrõõmu ligi 1500 spordisõpra, mis on suurim osalejate arv Kõrvemaa Nelikürituse rahvaspordiürituste ajaloos.

Kevadjooks oli teine osavõistlus SEB Kõrvemaa Neliküritusest. Järgmine osavõistlus on 17. juulil toimuv SEB Kõrvemaa Rahvatriatlon.

Vaata ka: www.jooks.ee.

Homme, 1. juunil algusega kell 17.00 toimub Tartu Ülikooli staadionil kergejõustiku võistlussarja BIGBANK Kuldliiga teine etapp koos 46. Gustav Sule memoriaaliga.

Naiste kaugushüppes on lisaks hooaja avastarti tegevale Kaire Leibakule stardis ka Sirkka-Liisa Kivine, Euroopa edetabeli viies Veronika Ðutkova Valgevenest (6.68), tugevad venelannad Olga Balajeva (isiklik rekord 6.69) ja Tatjana Voikina (6.75) ning Mara Griva Lätist.

Meeste kettaheites võistleb kodupubliku ees Aleksander Tammert, kellele pakuvad konkurentsi Märt Israel ja äsja Leedu juunioride rekordi (61.85) heitnud 19-aastase Andrius Gudzius. Pärast BIGBANK Kuldliiga esimesel etapil tõugatud tulemusega 20.17 üritab Taavi Peetre ületada juba 31 aastat Heino Sillale kuuluvat Eesti rekordit (20.53). Tugevaks vastaseks on Euroopa edetabeli seitsmes Maris Urtans Lätist (hooaja mark 20.27). Miilijooksus sihib Tiidrek Nurme nelja minuti piiri alistamist. Rekordiüritusel aitavad tempot hoida Pavel Ogloblev ja Valentin Smirnov Venemaalt ja Läti 1500 meetri jooksu rekordimees Dmitrijs Jurkevics. Kiire jooksu ¥jäneseks´ on keenlane Caleb Ngetich.

Gustav Sule mälestusvõistluste traditsioonilisel peaalal meeste odaviskes on kohal Eriks Rags ja Pekingi olümpiamängude hõbemedalimees Ainars Kovals Lätist, mõne päeva eest Ukraina rekordi (84.11) püstitanud Oleksandr Pyatnytsya, Eesti mehed Mihkel Kukk, Tanel Laanmäe ning eksmaailmameister Andrus Värnik.

BIGBANK Kuldliiga Tartu etapil osalevad atleedid kokku üheteistkümnest riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest, Valgevenest, Ukrainast, Nigeeriast, Keeniast, Bahamalt ja Paraguaist.

BIGBANK Kuldliiga arvestuses kõigil viiel suvisel etapil "kuldse ala" võitnud sportlaste vahel läheb jagamisele 300 000 krooni.

Jõgeval toimunud avaetapi järel jahivad võidusummat naiste arvestuses: lätlanna Sandra Kruma (200m/300m/400m), Veera Baranova (kaugushüpe), Anna Iljuðtðenko (kõrgushüpe) ja Liina Laasma (odavise). Meeste arvestuses pretendeerivad 300 000 kroonisele pearahale: Richard Pulst (100m/200m), lätlane Nikita Pankins (kaugushüpe), Taavi Peetre (kuulitõuge), Aleksander Tammert (kettaheide) ja Ainars Kovals (odavise).

Möödunud aastal sõlmis BIGBANK MTÜ-ga Spordiürituste Korraldamise Klubi lepingu, mille kohaselt toetab pank järgmise nelja aasta jooksul Baltimaade mainekamat kergejõustikusarja BIGBANK Kuldliiga korraldamist kokku kolme miljoni krooniga.

BIGBANK AS on Eesti kapitalil põhinev krediidiasutus, millel on filiaalid Lätis, Leedus ja Soomes ning mis pakub piiriülest teenust Saksamaal ja Austrias.

Pilet pealtvaatajaile maksab 50 krooni, üliõpilastele ja pensionäridele 25 krooni. Õpilastele on võistlusele sissepääs tasuta.

Kergejoustik.ee

LAUPÄEVAL TOIMUVAL SEB KÕRVEMAA KEVADJOOKSUL TULEVAD STARTI NII TIPUD KUI HARRASTAJAD. FAVORIIDINA LÄHEB STARTI EESTI PARIM MARATONIJOOKSJA PAVEL LOSKUTOV.
 
Sel laupäeval, 24. aprillil toimuvale SEB Kõrvemaa kevadjooksule on tulemas rekordiliselt osalejaid - starti on tulemas pea 1500 jooksusõpra. Võidumõtetega lähevad jooksma meestest Pavel Loskutov ja Vjatðeðlav Koðelev, naistest Sigrid Valdre ning Maie Kuusik. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on võistlused lastele ning mitmekülgset tegevust jätkub varakevadiselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

Aegviidu lähistel Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses asetleidvale SEB Kõrvemaa Kevadjooksule ootavad korraldajad inimesi kaasa lööma kogu perega. Päev algab kl. 11.30 lõbusate jooksuvõistlustega lastele, kus lastega koos lippavad Haribo karu ja Tibu. Lastevõistlustest osavõtt on kõigile tasuta ja registreerida saab kohapeal. Soovijad saavad osaleda RMK Looduskoolis, kus mängitakse loodusmänge, antakse häid ja põnevaid näpunäiteid looduses käitumiseks jms. 

Kell 12 antakse start SEB Kõrvemaa Kevadjooksu 16 km pikkuse põhidistantsi jooksjatele. Pool tundi hiljem, kl 12.30, stardivad tervisesportlased 6 km pikkusele rajale. Kevadjooksu rada kulgeb mitmekesisel ja põneval maastikul. Joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda sponsorite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta Nike jooksuvarustust. Finiðis ootab kõiki lõpetajaid kehakinnitus ja kuum saun. 

Kevadjooks on teine osavõistlus SEB Kõrvemaa neliküritusest, mis koosneb neljast vahvast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 6. veebruaril), kevadjooks 24. aprillil, rahvatriatlon 17. juulil ja rattamaraton 25. septembril.

Kes pole veel jõudnud ennast registreerida, siis seda saab teha täna õhtu kella 17-ni internetis aadressil www.jooks.ee Registreerida saab ka kohapeal võistluspäeva hommikul.

Viimased artiklid

Scroll to top