Laupäeval kogunesid Pärnumaale Jõulumäele Eesti parimad murdmaajooksjad, et enda seast selgitada parimad jooksjad.

Järvamaalt osalesid Kultuuri- ja Spordiklubi Alem ning Kergejõustikuklubi Järvala, kellest parima tulemuse saavutas KJK Järvala neiu Liina Liblik (Türi G) naisjuunioride 2 kilomeetri jooksus. Tema aeg 7.47 oli väärt neljandat kohta. Esikoha saavutas selle vanuseklassis Kärt Simre Tartu Kalevist (7.19).

Meeste parima tulemuse eest hoolitses türilane Urmas Utar (KJK Järvala), kes sai meeste 12 kilomeetri murdmaajooksus kuuenda koha tulemusega 42.40. Võitjaks tuli individuaalvõistleja Aleksei Saveljev 39.33ga. Samal alal osales ka eelmisel teisipäeval Järvamaa murdmaajooksu meistrivõistlustel esikoha võitnud Rakevere Kergejõustikuklubi Viket esindav Elar Vulla, kes sai seitsmenda koha Utari järel. Ajaks näitas stopper talle 43.31.

Järvamaalasi oli võistlustules veelgi. Tütarlaste B-klassis sai tubli 8. koha Elisa Kurrikoff (Türi MG) Alemist, kes sai ajaks 3.30. Võitis selle jooksu Kristina Dolmatova Tallinna Kalevist 3.17ga. Tähti Salla (KJK Järvala, Türi MG) oli ajaga 3.36 17., Age Raudsepp (KSK Alem, Türi G) ajaga 3.38 19.

Naiste 4 kilomeetri murdmaajooksus osales alemlane Marian Muuga, kes sai 6. koha, ajaks 16.39. Võitis Maria Sahharova Tallinna Kalevist 14.44ga.

Poiste B-klassi 2 kilomeetri jooksus osales järvamaalastest Paide Ühisgümnaasiumi õpilane Mikk Maimann (KJK Järvala), kes sai ajaks 7.14, mis andis lõpuprotokollis 17. koha. Võitis Allar Lamp Spordiklubist Contra 6.37ga.

Poiste A-klassis oli võistlustules kaks noormees. Aimur Lillak (KJK Järvala, Paide ÜG) sai kirja 15. koha, Veikko Valang (KSK Alem, Türi G) 33. koha. Ajad vastavalt 6.40. ja 7.12. Võitis kuulus Sillamäe noormehele Roman Hvalõnski 6.04ga.
Meesjuunioridel oli distantsiks 3 kilomeetrit. Meie parimaks jäi Ronald Sookaela (KJK Järvala, Türi MG) 8. koht. Martin Adusoo (KJK Järvala, Paide KKK) oli 18. Ajad 10.11 ja 10.33. Kulla sai kaela Ardi Ostrak Maret-Spordist (9.41).

Meeste noorsoo klassis sai ajaga 18.11 Priit Kärner (KSK Alem) 13. koha. Roosna-Alliku noormehel Artur Müüril (KJK Järvala) kahjuks 5 kilomeetrist distantsi läbida ei õnnestunud ja ta katkestas. Parima aja sai Tiidrek Nurme KJK Saare 15.50ga.