Täna toimunud 76. ümber Viljandi järve jooksul osales jooksuhuvilisi ka Järvamaalt, nende hulgas 1928. aastal sündinud tõelise sportlase hingega Eldur Mändla, kes saavutas 1403. koha läbides distantsi 1:24.13 (omas vanuseklassi M75 teine).

Parim järvamaalane oli Viljo Emajõe 18. kohaga, kes läbis raja 40:05 ning oli omas vanuseklassis (M40) teine. Urmas Utar oli 23. (40:37). Vanusegrupis M35 oli see väärt 6. kohta.

Naiste parim oli kokkuvõttes 384. kohal olnud (30. naine üldarvestus) Liina Liblik, kes läbis distantsi 52:02, mis oli vanusegrupi N18 kiireim aeg.

Järvamaalaste kohad: (tabelis koht üldarvestus, võistleja nimi, number, sünniaasta, vanusegrupp, koht vanusegrupis ja aeg)

1:24:13

76. ümber Viljandi järve jooksu võitis Peterburi sportlane Aleksei Sokolov. Kokku lõpetas esialgsetel andmetel 1434 jooksjat, mis on ka uus osavõtjate rekord. Jooksjatele lisaks läbis raja 115 kepikõndijat ning lastejooksudel oli hinnanguliselt väljas nelisada noort jooksusõpra.

´Varasemat suurimat osalejate arvu ületasime täna umbes saja inimesega,¡ ütles jooksu üks korraldajaid, Viljandimaa spordijuht Ilmar Kütt. ´Kuna elektroonika on finiðeerimise registreerimisel appi tulnud, siis oleks jooksul arenemisruumi küll ning põhimõtteliselt oleksime veel tuhatkonna inimese juurdetulekuks valmis. See muidugi eeldaks mõningaid ümberkorraldusi, aga korraldajad on selleks valmis.¡

Küti kinnitusel olid osalejad tänase rajaga väga rahule jäänud.

´Viljandi jalgrattaklubi poolt järve Viiratsi poole tehtud saepururaja kohta näiteks öeldi palju häid sõnu,¡ lisas Kütt. ´Pealtvaatajate jaoks oli ilm täna oodatust jahedam, kuid sportlastele sobis selline jahedamapoolsem kevadilm suurepäraselt.¡

Tänavu oli esmakordselt järvejooksude ajaloos kavas ka kepikõnd, mille ametlikuks nimeks oli energiakõnd. Registreerunud osalejail tuli läbida ring ümber järve, valides ise sobiv tee ja tempo. Kepikõnni lõpetas 115 inimest.

´Kepikõnd läks väga hästi, kõik osalejad olid rahul,¡ nentis Kütt. ´Kepikõndijate arv järgmisel aastal on kindlasti tänase esimese korraga võrreldes mitmekordne, kuna see ala kogub Eestis jõudsasti populaarsust. Loodame ka järgmisel aastal koostööd teha energiakõnni peasponsori Eesti Energiaga¡

Jooksu mitmekordne võitja Pavel Loskutov jäi haigestumise tõttu tänasest võistlusest eemale. Tema möödunud aastal joostud rajarekord 35.17 jäi täna ületamata.

´Kahju, et Loskutov haigestus,¡ ütles Kütt. ´Tema ja Sokolovi duellist oleks kindlasti haarav võistlus kujunenud.¡

Aleksei Sokolovi võiduaeg oli 36.20. Teiseks tulnud Vjatðeslav Koðelevi aeg oli 36.24 ja kolmandaks jooksnud Aleksei Saveljevi tulemus 36.47. Kiireima naisena lõpetas Tiina Tross ajaga 43.48, mis üldarvestuses andis 74. koha.