Teisipäeval ja kolmapäeval toimusid Rakvere staadionil Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus B- ja A-vanuseklassile (A-klass – 1989. ja 1988. aastal sündinud; B-klass – 1990.-1991. aastal sündinud). Võistlustules olid ka Järvamaa kergejõustikuklubid Alem ja Järvala.

Nooremas vanuseklassis osutus edukamaks Britta Jäärats (KJK Järvala), kes sai täiskomplekti medaleid. Kulla teenis ta kuulitõukes, kus ta tõukas kolme kilose raudmuna 12 meetri ja 2 sentimeetri kaugusele. Võit oli ülekaalukas, sest teise koha saanud tõukas 11.34. Kettaheites tuli Brittale teine koht tulemusega 34.31. Võidu oleks toonud vaid 10 sentimeetrit parem resultaat. Võidu võttis TV 10 OS sarjas edukalt võistelnud Saaremaa Ühisgümnaasiumi Linda Treiel 34.40ga. Odaviskes, kus taas kord osutus parimaks Treiel, sai Britta pronksi tulemusega 37.47.

Pjedestaalile pääses nooremas vanuseastmes ka järvalane Tähti Salla, kes sai ajaga 30,95 200 meetri tõkkejooksus kolmanda koha. Tüdrukute 300 meetri jooksus oli Krisly Viidikas Järvalast viies tulemusega 44,35.

Poiste parima koha eest hoolitses Järvalat esindanud Mikk Maimann, kes jooksis 2 staadioniringi ajaga 2.10,96. Gert-Ott Kuldpärg Alemist oli kolmikhüppes 11.67ga kuues, Reino Mänd (KSK Alem) kettaheites 41.38 seitsmes nagu ka klubikaaslane Age Raudsepp 800 meetri jooksus 2.29,97ga. Kaheksanda koha tõi Järvamaale alemlane Kaisa Linno kõrgushüppes tulemusega 1.50.

A-klassis tuli meistritiitleid Järvamaale üks ning selle tõi Rakverest kaasa KJK Järvalat esindav Grit Ðadeiko ajaga 14,22 100 meetri tõkkejooksust. Teise koha sai Grit nii kaugushüppes (5.85) kui ka kolmikhüppes (12.15). Mõlemal alal jäi ületamatuks Gritist aasta vanem Tartu Kalevit esindanud Kaire Leibak (tulemused vastavalt 6.02 ja 13.09). Medaliga tuli koju ka alemlane Triin Tiistu, kes sai 3000 meetri käimises 30.23,6ga teise koha

Poiste parim oli Taniel Tegelmann (KJK Järvala) vasaraheites, kus kirja läks tulemus 48.08. Pronksmedal võideti tulemusega 48.10 – Tanielil jäi medalist seega puudu vaid 2 sentimeetrit. Kuuenda koha said järvalane Reelika Pihlak 100 meetri jooksus (13,16) ja alemlane Marit Mänd kuulitõukes (12.25). Kaheksanda koha Mehis Muru 300 meetri tõkkejooksus ajaga 42,16 ning Annaliisa Orro kolmikhüppes 10.58. Mõlemad kuuluvad Järvalasse.

Grit Ðadeiko tegi väljaspool arvestus kaasa ka odaviskes, kus tulemuseks sai 40.01.

Reedel ja laupäeval võistlevad vanemad vanuseklassid Tartus Eesti meistritiitlitele. Loodame, et juunioride ja noorsooklassi kuuluvad sportlased suudavad anda endast parima nagu kindlasti tegid kõik Rakveres võistelnud.