Eelmisel nädalavahetusel olid Rakveres Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlused kergejõustikus, millelt Järvamaa sportlased tõid maakonda korraliku medalisaagi.

Kultuuri- ja spordiklubi Järvala noorsportlane Grete Ðadeiko võitis tüdrukute B-klassis 100 meetri tõkkejooksu ajaga 14,75. 100 meetri jooksus piisas esikohaks ajast 12,15. Kolmas kuldmedal tuli Ðadeikole kaugushüppes 5.73 meetriga.

Ðadeiko arvas, et tõkkejooksu oleks saanud tegelikult veel kiiremini joosta. Nii 100 meetri tõkkejooksus kui ka 100 meetri jooksus tegi ta isikliku rekordi.

Ðadeiko klubikaaslane Andra Viidikas oli samuti edukas, võites 400 meetri jooksu ajaga 59,72. Teine kuldmedal tuli talle 200 meetri tõkkejooksus tulemusega 29,67.

Viidikas ütles, et täitis oma eesmärgid. «Jooksin tõkkejooksu alla 30 sekundi ja 400 meetrit alla minuti, nagu olin eesmärgiks seadnud,» täpsustas ta.

Nii Viidikas kui ka Ðadeiko valiti Eesti koondisse ja kuu keskel tuleb neil Eestit esindada Balti matðil.

Kultuuri- ja spordiklubi Alem B–klassi noorsportlane Birgit Ruisu tõi kulla 3000 meetri käimises ajaga 18.02,5.

B-klassi kettaheites tegi pronksiväärilise tulemuse Järvala neiu Ave Lagenõmm 33.61 meetriga. Hõbemedali teenis ta odaviskes tulemusega 39.77 meetrit.

Lagenõmme klubikaaslane Liis Salla oli tüdrukute B-klassi kuulitõukes 10.89 meetriga kolmas.

Tüdrukute A-klassis sai kaks pronksmedalit Järvala sportlane Tähti Salla: kuulitõukes tulemusega 12.86 meetrit ja 300 meetri tõkkejooksus ajaga 46,11.

Esikohavääriliselt pingutas Alemi sportlane Kaidi Kori 5000 meetri käimises, saades aja 31.58,1.

Poistest tuli ainsana medalikohale Alemi sportlane Tanel Ärm, kes sai hõbeda 110 meetri tõkkejooksus ajaga 15,68.