Mai viimasel nädalavahetusel Tartu Ülikooli staadionil olnud Eesti noorte teatejooksude meistrivõistlustel püstitasid kultuuri– ja spordiklubi Alem A–klassi neiud 3×800 meetri jooksus uue Järvamaa rekordi.

800 meetri teatejooksu kolmik Elisa Kurrikoff, Kairin Ööpik ja Kaisa Linno said kirja 7.35,20, mis andis neile Tallinna spordiseltsi Kalev I võistkonna järel teise koha ja kaela hõbemedalid.

Ometi oli Alemi neidude tulemus uus Järvamaa noorterekord, mis ületas senist tippmarki ligi seitsme sekundiga.

Eelmine rekord pärines Järvamaa kergejõustiku portaali andmetel 1982. aastast, kui Paide rajooni koondislased Kaire Hännile, Ülle Alviste ja Lembe Aasorg jooksid Tallinnas rekordaja 7.42,0.

Hõbemedalitega lõpetasid tiitlivõistluse ka kergejõustikuklubi Järvala A–klassi neiud, kes näitasid väledaid jalgu 4×100 meetri jooksus. Nad said kirja aja 50,60.

Esikohast jäi Helin Kaselal, Grit Ðadeikol, Krisly Viidikal ja Annaliisa Orrol puudu vaid 0,07 sekundit. Nii napp kaotus tuli neil vastu võtta Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi teatejooksunelikult, kelle võiduaeg oli 50,53.

Britta Jäärats, Grit Ðadeiko, Helin Kasela ja Annaliisa Orro startisid ka 4×100 meetri tõkkejooksus, kus nad jäid ajaga 1.05,65 viiendaks.

Neidude B–klassi teatejooksudes lõpetasid Järva­la jooksjad Triinu Laas, Tähti Salla, Kerttu Kaschan ja Kreet Poolma 4×100 meetri jooksu ajaga 54,76 ning olid kaheksandad. 4×100 meetri tõkkejooksus olid samad neiud ajaga 1.10,22 viiendad.

Noormeeste parim tulemus oli A–klassi 4×110 meetri tõkkejooksu kuues koht. Selle jooksid Järvala noormehed Taniel Tegelmann, Taavi Ratnik, Mehis Muru ja Alo Jürgen. Lõpuaeg 1.05,3 jättis nad viiendast kohast ilma vaid 0,1 sekundiga.

Alemi noormehed Erik Jõesaar, Martin Urve, Indrek Kärner ja Andrus Lukjanov tegid kaasa A–klass 4×100 meetri jooksu, kuid jäid ajaga 47,61 11. kohale.

Järvala B–klassi noormehed olid kahel alal üheksandad. Karl Rooba, Taavi Teder, Sander Eesmaa ja Jürjo Jürgen läbisid 4×100 meetrit ajaga 51,55 ning Sander Eesmaa, Jürjo Jürgen, Taavi Teder ja Kristjan Jäärats 4×100 meetrit tõkkeid ajaga 1.13,5.